| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Cum as putea sa îmi găsesc de munca?
Vreau sa ma angajez.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cauti la anunturile din ziarele din orasul tau.

| Violleta2022 a răspuns:

Citesti ziarele locale, cu oferta locurilor de munca.
le gasesti online sau le cumperid e la chiscurile de ziare.

| Violleta2022 a răspuns:

O alta variante este sa-ti pregatesti CV-ul si sa-l depui la cateva agentii de recrutare a fortelor de munca si iti cauta ei de munca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cauți. AJOFM din orașul tău. Anunț la mica publicitate în ziarul local și online. Întrebi în jurul tău.

| Apokales a răspuns:

Buna! Incearca pe site-uri de recrutare: ejobs.ro, bestjobs.ro, va functiona daca esti in Bucuresti sau orase mai mari destul de bine. Insa daca esti din afara lor, cel mai bine este sa iti faci un CV in format Europass si sa te duci personal la ei. Daca te duci la ei personal le va da mai multa incredere in tine ca esti o persoana pusa pe treaba. De asemenea cauta pe internet cum se sustine un interviu si care sunt intrebarile capcana de la un interviu.
P.S.: in orice domeniu ai fii lipsa de experienta iti va da batai de cap, accepta orice si stai un an acolo, macar.

| Rihhana1 a răspuns:

Intra pe ejobs si cauta acolo. Spor!

| răspundtot a răspuns:

Salut, din câte am citit din profilul tău, vrei un job în muzică. Du-te la cel mai apropiat club și ofera-ţi serviciile muzicale. Mai sunt și agenții de advertising and marketing care caută melodii pentru reclame. Bagă-te și sigur vei găsi în domeniul tău. Abia aștept să te ascult

| L001 a răspuns:

Dacă cauți locuri de muncă prin anunțuri poți să te trezești că el este deja ocupat cel mai bine e să te duci în local și frumos să întrebi.