| raulihno a întrebat:

Cum este mai ok sa cumperi un apartament? Prin credit ipotecar sau prin programul prima casa? Diferenta stiu care este intre ele, dar cum ar fi mai ok?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Programul este mai avantajos, platesti mai putin.

| siriusblack98 a răspuns:

Cu toate ca nu m-as baga niciodata la asa ceva, probabil din doua rele as alege pe cea mai buna, adica programul prima casa.Acum depinde de casa pe care ti-o doresti si de banii pe care-i ai pusi deoparte pentru avans.Aici e bine ca daca te intelegi putin cu evaluatorul si cu cel care o vinde, iti mai raman si tie bani de o mobila cum vrei tu, de o terasa, un balcon in plus etc.Chestia este ca foarte multi vanzatori nu vor sa faca o afacere prin programul prima casa.