| Viojfgcgbcyh a întrebat:

Buna, cum este un cont paypal?
Am tot auzit despre el.
Unde il pot face si la ce e bun?
Mai multe info va rog.

3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

PayPal este un serviciu prin care poți transfera bani online rapid și ușor, iar crearea unui cont de PayPal îți asigură tranzacții instante. Serviciul PayPal este disponibil și folosit de către peste 100 de milioane de utilizatori din întreaga lume, iar unul dintre cele mai mari avantaje ale sale este siguranța pe care o oferă. Acest serviciu beneficiază de o criptare sigură, ceea ce face ca tranzacțiile efectuate prin intermediul său să nu se confrunte cu situații neplăcute.
Și eu am paypal și chiar e folositor, mai ales dacă lucrezi ca freelancer pe site-uri străine, pentru că majoritatea plătesc joburile prin paypal.
Pentru a îți face un cont intră pe www.paypal.com

| Sophieka a răspuns:

Paypal este o banca online prin care primesti / transferi bani catre o alta persoana sau poti face cumparaturi internationale!
Daca ai cont paypal si primesti bani, poti trimite banii pe un card de al tau de aici in Romania, ajung in 2-3 zile (bineinteles exista taxe pentru acest transfer) si apoi poti scoate banii de pe cardul tau pe care il ai la una din bancile de la noi ( ING, BRD, BCR, Transilvania etc ).

| Den1sa a răspuns:

Aici sunt toate informatiile de care ai nevoie
https://www.cursvalutar.ro/......ajele-lui/