| oeg a întrebat:

cum imi poate trimite cineva bani prin Western Union daca eu nu am card nu am cont in banca nu am nimic?straight face

Răspuns Câştigător
| bogdan3vl a răspuns:

Sa se duca acolo si iti zic eu ca o sa se descurce e f simplu nici eu nu am stiut cand am primit bani din strinatate si nu iti trebuie nici un cont in banca si nici card o sa complecteze el o foaie si tu dupa aia completezi alta foaie cum ca ai primit banii si semnezzi si gata e f simplu sunt doar cateva date nume cnp si suma si mi se pare ca si adresa dar nu cred ca decat orasu si judetul si dupa vreo jumate de ora o sa trimita ei bani aici prin baza lor de date si tu te duci la orice western union din orasul tau si mi se pare ca lui ii da un cod te suna si til spune si tu te duci la ei si scrii codul numele prenumele si numai stiu ce pe o foaie si gata iti da banii

funda big grin

8 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Salut. Nu ai nevoie de card sau cont in banca. Acea persoana trebuie sa completeze pe o fia numele tau, orasul, tara, si va primi un cod pe care va trebui sa ti-l comunice, iar tu dupa 15-30minute mergi la o banca, posta unde exista western union, completezi si tu o fisa cu numele persoanei de la care primesti bani, tara, oras si codul ala. Asta e tot.

| stweety10 a răspuns:

Nu iti trebuie nici card nici cont in banca, ii dai datele de pe buletin celui care iti trimite banii si cand te duci sa ridici banii te duci cu buletinul.

| DaftPunk a răspuns:

Poi nu poatewinking

| papusikatha a răspuns:

Ii spui numele tau complet, el se duce la Western Union, iti pune soma dorita si ii da un cod pe care ti-l transmite tie, e necesar sa stii numele lui complet si suma pe care ti-a depus-o, dar cel mai important amandoi trebuie sa aveti varsta de 18 ani.

| lylo a răspuns:

Se duce la banca completeaza un formular cu datele lui si ale tale si dupa ce da el banii si formularu ala tu te duci la banca completezi si u un formular si iti da banii big grin

| Artegor a răspuns:

Foarte simplu si foarte logic: trimite pe numele tau la un oficiu postal din zona; tu mergi cu buletinul si ridici banii...foarte dificil, este?

| popescudorinel a răspuns:

Trebuie sa fii major ca sa poti ridica banii?

| Madenstein a răspuns:

Nu iti trebuie card si nici cont.
cine iti trimite iti spune o parola. tu te duci la western union si spui parola aia.
si sa ai buletinul la tine. happy