| RebeccaReb a întrebat:

Buna, cum pot face rost de o suma de bani rapid pana pe data de 15 luna viitoare? Am nevoie neaparat și nu pot sa mai cer de la părinții mei. Exista vreo banca de unde pot lua dacă am 19 ani si nu am carte de munca? Sunt angajata dar salariul nu îl pot lua pana pe 15. Am văzut ca exista credit de genul pentru persoane cu istoric negativ, cum ar fi Hora credit. Se pot oferii bani și persoanelor cu situația ca a mea? Mulțumesc anticipat și aștept răspunsuri

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mama, tata si prietenii - doar de la ei poti imprumuta fara griji si stres.
Banca nu-ti da credit daca ai sub 1 an vechime.
Nu te sfatuiesc sa imprumuti nici de la camatari, ca de nu platesti dublu pana la termenul dat de ei, iti rup o mana, sau un picior, sau cine stie ce-ti mai fac.