| Kiana a întrebat:

Cum pot sa-mi conving parintii sa ma mute la o alta scoala please ofer de toate.Va astept! Apropo sunt a V-a big grin

Răspuns Câştigător
| vaajutcutotcepot a răspuns:

Buna!laughing Pai in primul rand, trebuie sa le spui parintilor ca iti doresti sa studiezi la alta scoala din motive ca:Iti doresti ca dupa ce termine clasa a VIII sa ramai la aceea scoala si in continuare la liceu in caz ca scoala e si liceu.Sau le poti spune parintilor ca ai un prieten sau prietene de la scoala pe care ti-o doresti si ca ai aflat ca e o scoala buna cu conditii mai bune decat cea in care esti tu.Sau le poti spune ca multi din cei mai buni dintre prietenii tai se afla la aceea scoala si iti doresti sa studiezi sau sa fin in aceeasi clasa cu ei ...etc sunt multe posibilitati imaginatie si rabdare sa fie. Funda? te rog

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,zile ca profesorii is rai,ca te bat altii, zile ca le bagi un pumn in gura, fugi de a casa o zi 2

| Slolly a răspuns:

In primul rand, alege o scoala mai buna decat cea in care esti, la mine au zis DA cand voiam la alta nde se fac ore dimineata, pentru ca era mai buna, insa eu am renuntat, ca mie mai bine asalaughing Daca vrei, spune-le ca ai colegi rai...ca dincolo sunt prieteni buni de ai tai...

| YuYu41 a răspuns:

In primul rand as vrea sa te intreb daca nu cumva ai dori sa te muti la o olta clasa de aVa din scoala ta,iar daca nici asa nu vrei cauta toata scolile dinjudetul/localitatea/orasul tau si spune-le parintilor lucrurile bune pe care le are scoala aceea, afla daca vreo cunostinta sau un prieten merge la scoala la care ai vrea si tu, poate te ajuta si diriginta/dirigintele tau cu ceva... sper sa ai succes.