| ykwty a întrebat:

Dacă cineva îmi trimite euro pe cardul BT, banca îi convertește imediat și pe card apar deja convertiți?

4 răspunsuri:
| FranciscMihai a răspuns:

Da, dacă ti se trimit in contul de lei. In cazul in care ai cont de euro, și pe acela l ai dat persoanei, atunci o sa Primești euro.

| AlexSalling a răspuns:

După cum a zis și Mihai, depinde in ce monedă ai contul. Transferurile de bani se pot realiza instant prin BT Pay, acum ceva timp mă sună un prieten să-mi zică că are urgentă nevoie de 100 de lei, și i-am transferat banii prin BTPay, instant.

| Goete a răspuns:

Sunt si alte modalitati nu neaparat in cont.
Depinde la ce ai nevoie de bani si cum (euro/lei)?

| Bizon95 a răspuns:

Daca ai cont in lei, DA
totusi, daca vrei o rata mai buna decat banca (care au rate slabe spre slabute, uneori chiar nesimtite) atunci incearca sa transferi prin cardul revolut