| llLarisa a întrebat:

de la ce banca pot face un imprumut pentru nevoi personale dar fara dobanda?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara dobanda la niciuna

| llLarisa explică (pentru suntserios):

ING nu cumva da fara dobanda? doar rate fixe? am auzit ceva de ei, dar am pus intrebarea aici sa ma comving

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce zici tu acolo are probabil legatura cu cardul de credit nu cu un credit de nevoi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banca din ce vrei să trăiască și să plătească salarii? Din dobândă. Fără nu se poate.

| minrest a răspuns:

Gandeste-te te rog frumos la motivul pe care l-ar putea avea o banca ca sa iti dea bani fara dobanda. Ei iau banii astia de la alti clienti, carora le platesc dobanda, cheltuiesc cu administrarea imprumutului tau, risca sa isi piarda banii, deci isi asuma niste cheltuieli. Cu ce motiv, daca de la tine nu primesc, in cel mai bun caz, decat banii lor inapoi? Nu exista nici un motiv plauzibil, este? Iti explic toate astea ca sa te ajut sa nu cazi victima unor excrocherii.

| Goddess23 a răspuns:

Nu exista niciunde sa imprumuti si sa nu ai dobanda.