| Gabinnen a întrebat:

De putin timp sunt in Anglia si am aplicat pentru NINO dar mi-am dat seama ca nu mai gasesc scrisoarea si nici macar nu i-am facut o poza.
Stie cineva cum as putea sa recuperez insurance numberul? Sau daca trebuie sa platesc ceva pentru a-l recupera?

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Eu am NINO
este grav rau de tot este tot una ca si cand ti-ai fi pierdut frumusețea

SA NU CREZI CA FAC MISTOURI DOAR CA NU STIU CUM SA MA EXPRIM SA MA INTELEGI CA AI CAM INCURCAT-O

O sa recuperezi numarul ala dar niciodata in viata asa de frumos pe hartia oficiala originala

o sa mergi acolo unde ai dat interviul pentru NINO si o sa iti trimita ei acasa sau o sa iti da o hartiuta urata cu numarul tau
un fel de foaie a5 care nu mai este asa de frumoasa ca si originalul

apoi toata lumea toti angajatorii o sa se uite la tine ca si cand vai de tine saraca de tine daca nu ti-ar fi legat capul de corp ti-l-ai pierde si pe ala

faptul ca ai hartia originala este dovada faptului ca esti un om responmsabil in viata

si daca ai o hartiuta pe care ti-o da foarte usor cu numarul tau
reprezinta ca un examen pe care l-ai picat in viata
ca si cand nu ai avea BAC-ul
asa se uita lumea la tine cu hartiuta aia ca si cand ce incredere pot sa am eu in femeia asta daca ea a fost instare sa isi piarda NINO

si eu il pierdusem si m-am speriat rau de tot dar am alocat 1 \zi intreaga in care nu am facut nimic altceva de cat sa il caut marunt marunt marunt si Slava Domnului ca L-am gasit

asa ca eu iti recomand sa te odihnesti sa dormi o zi apoi sa te apuci sa il cauti milimetru cu milimetru
si poate te ajuta Dumnezeu sa il gaesti

nu iti trebuie nicaieri neaparat hartia aia poti sa spui direct numarul

poate ti-au facut altii copie la el fara stirea ta de exemplu poate ca ai fost la librarie sa folosesti un calculator pulic de la sala de internet de la librarie
si acolo ca sa te inregistreze ca si membru ti-au facut copie

poate ca ai facut ceva cu el pe undeva si ti-lau copiat poate ca ai vrut sa faci credit la bacna si l-ai scanat si l-ai trimis la cineva printr-un e-mail si acum poti sa il scoti pe o hartie reciclabila la imprimanta si va arata exact ca originalul si nimeni nu va sti ca ala nu este de fapt originalul

eu l-am scanat apoi atat de clar in cat imi ocupa 600 Mb

iar acum daca Doamen fereste il mai pierd il am atat de bine scanat in cat daca as mari vad pana si aschiile din lemnul din care a fost facuta hartia pe care el a fost printat.

Mult succes la cautat!

Nu iti face griji ti-l dau imediat inapoi o sa il ai asa in cateva zile

doar ca nu va mai arata asa de frumos