| teenager a întrebat:

deci am o factura neincasata pentru un transport si in momentul de fata nu am bani sa platesc taxele la stat( TVA, salarii, etc) si ma intrebam daca se poate sa ma duc cu respectiva factura la finante ca ei sa-si i-a banii din acea factura.Am auzit ca se poate dar nu sunt sigura. Daca voi aveti mai multe informatii despre acest subiect va rog sa-mi comunicati. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Mergi la directia de finante de unde locuesti si discuti cu ei aceasta problema, la ghiseul relatii cu publicul.

4 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Solutia ar fi sa-l pui pe bursa la incidente de plata ca sa-l determini sa plateasca si abia dupa ce incasezi contravaloarea facturii poti plati darile la stat. Anunta-l insa pe beneficiar de intentia ta si daca tine la numele firmei lui va plati sigur.

| matchpoint a răspuns:

Salut, cum adica sa-si ia banii din acea factura?
Incaseaza tu aceea factura si pe urma vireaza darile catre stat.

| AldanaBlue a răspuns:

Nu te va ajuta foarte mult sa mergi la Finante, ei pot doar sa mearga "in vizita" la respectiva firma. Incerci pe cale amiabila sa iti recuperezi banii, poti sa ii somezi o data sau de 2 ori, apoi iei legatura cu un avocat si ii dai in judecata-sau apelezi la o firma de recuperari. Daca ai contul blocat de Finante, si ai bani in cont poti merge cu statul de plata si poti scoate bani pentru salarii.

| vladtudor a răspuns:

Pai factura trebuie incasata ce sa faca aia de la finate cu factura acolo trebuie sa dai bani nu harti.Pe ei nu ii intreseaza ce faci tu interesul lor e sa incaseze bani nu facturi. Zic eu, poate nu am dreptate.