| Lukas1994 a întrebat:

Buna dimineata,am o problema... oarecum
De cateva zile am inceput sa fac niste survey-uri pentru diferite rewarduri, foloseam un program de schimbat proxyul cu Statele Unite sau Marea Britanie.Deci, eu fac survey-uri care necesita card de credit si-mi folosesc cardul care stiu foarte bine ca este gol si ca va fi asa ceva timp.acum doua zile am mai facut 2 surveyuri si una dintre ele necesita 5 lire sterline,am zis sa il fac daca tot, a mers....in momentul ala m-am gandit ca poate am bani pe card....cumva.
Am fost 10 minute mai tarziu la un ATM si am vazut ca am 53 de lei (dupa ce am dat 5 lire sterline pe o chestie), am ramas prost si am zis ca poate este o greseala....astazi m-am uitat din nou si am vazut ca am 75 de lei.

Ca sa fac surveyurile acelea a trebuit sa dau date false gen adrese,nume, numere etc.

Este posibil sa patesc ceva pentru asta? exista vreo lege in legatura cu ce am facut eu? chiar sunt speriat.

Multumesc

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Lege? Fals in declaratii si inscrisuri? Altfel de ce crezi ca am avea buletine, CNP-uri, adrese? Plus de asta, pentru magaria cu proxy-urile se vor prinde baietii repejor si o sa iti iei ban pe conturile alea. Nu te-ai trezit tu peste noapte mai destept ca site-urile de genul. Aproba doar UK/US/citeva tari europene pentru ca exista o logica, banii aia nu cad din cer.

| K0sti a răspuns:

Vezi cum faci sa te lege astia! Ai ceva in capatana aia de mai dai si sfoara in tara?

| jmekerashu a răspuns:

Tu esti sigur că ai. Nu e balanta negativă?

| Lukas1994 explică (pentru jmekerashu):

Nu,am si scos din banii aia