| Omis a întrebat:

Buna din nou!

Am o problema destul de serioasa, asa pare.

In 2008 am luat 2 masini in leasing, contractul a fost pe o durata de 3 ani, iar eu, nemaiputand plati, am predat masinile dupa 1 an, insa am platit tot timp de un an de zile, cat le-am tinut. Dar dupa 9 ani am primit o hotarare judecatoreasca definitiva, ca trebuie sa platesc suma de 30000 de euro. Precizez ca masinile au fost luate pe firma, dar hotararea judecatoreasca a venit pe persoana fizica.

A mai patit cineva asa ceva? E legal? Nu stiu exact ceea ce se intampla.
E posibil sa fi facut cineva sarlatanii? Contabila sau chiar firma de leasing?

Ce ma sfatuiti sa fac? Avand in vedere ca ultima hotarare pe care am primit-o a fost definitiva, dar eu am primit plicul tarziu si nu am mai putut face recurs.

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Boristez a răspuns:

Incearca sa apelazi la un avocat bun. Daca ai nevoie cunosc eu o persoana care te-ar putea ajuta. Pentru mai multe detalii da-mi un mesaj in privat! (Daca vrei numarul lui de telefon)