| Alex456788 a întrebat:

Bună,din păcate am picat la istorie la bac și urmează să mă înscriu în sesiunea a doua. Dar am găsit un loc de muncă ca vânzător într-un magazin alimentar și vreau să știu dacă se cere și diploma de bac sau e suficient cea de 12 clase? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Pentru a fi un simplu vânzător într-un magazin alimentar e suficient să ai liceul terminat, oricum depinde și de cel care angajează, dacă are pretenții exagerate cum ar fi diploma de bac.

2 răspunsuri:
| DanielPH a răspuns:

La vanzatori(casieri) de regula este necesara diploma. Daca nu lucrezi pe casa sunt sanse de 100% sa nu ai nevoie de ea.
Sfatul meu este sa inveti pentru a doua sesiune, caci imediat vine luna august. Nu merita sa lucrezi o luna. Dupa probabil vrei sa-ti continui studiile, sa nu calci pe bec cu locul de munca!

| Alex456788 explică (pentru DanielPH):

Mulțumesc pentru răspuns!