| teemo666 a întrebat:

Doar eu nu am primit alocația? Am 18 ani, la începutul anului am depus foile pentru alocație (chiar de doua ori pentru că așa ni s-a spus de la secretariat). Sunt la bcr și sunt destul de sigură că trebuia să intre alocația până acum. Cel puțin ei ne-au spus că în noiembrie sigur o sa vina, dar totuși nu am nimic. Aștept un răspuns, in caz că știți ceva. Mulțumesc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba la secretariat!
Daca ai depus actele inainte sa implinesti 18 ani, atunci trebuie sa primesti si banii retroactiv!
Insista, fiindca e dreptul tau, iar daca cineva "a uitat" sa trimita actele mai departe, atunci sa-t scoata banii din buzunarul lui/ei!

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să întrebi la secretariatul școlii, mai ales că ai depus acetele înainte să faci 18 ani.

| PlayerE7 a răspuns:

Si eu sunt fix in aceeași situație. Tot la BCR. Dar si mai nasol e ca ceilalți colegi de 18 ani au primit. Maine voi merge la Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială si sper sa ma lămurească acolo.