| Arbaless a întrebat:

doresc sa imi deschid o firma de transport marfa(pachete) Italia-Romania, as vrea sa stiu ca fel de firma trebuie sa imi deschid, unde trebuie sa merg, ce si cat trebuie sa platesc. mc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-ti deschizi un SRL cu acest obiect de activitate.
Primul pas este sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau, pentru rezervarea denumirii firmei si acolo afli tot ce te intereseaza, inclusiv costurile de infiintare, de asemenea iti pot face actul constitutiv.

| Arbaless explică (pentru Ioandelasal):

Stii daca imi trebuie licenta de transport ceva?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Arbaless):

Licenta de transport se obtine de la ARR.

| anonimu6669 a răspuns:

Nu stiu poate incert