| maxmaxmorarescu a întrebat:

Buna.Doresc sa investesc in apartamente care sunt in proces de constructii si la explotare vreau sa vand, va trebui sa platesc taxe sau impozite?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu o sa faci nimic ca lumea nu are bani de apartamente ramîi cu apartamentele ne vindute si cu datorii la banca. Cîti bani ai de investit in apartamente ca aici nu esti la piata sa i ei rosia cu 2 lei aici trebuie sa ai zeci de mii de euro de aruncat aiurea.

| Wr3nch a răspuns:

Da, daca e mai scump de 450000 de lei sau lipsa cateva mii din 100000 de euro.

| ruddy a răspuns:

Nu prea are logica investitia ta. La achizitonarea unu apartament va trebuie sa plesti un % din apartament statului ( peste 1500 euro ). Daca cumperi cu banii din banca ( nu ai voie sa il vinzi timp de 5 ani ). Daca cumperi bani cash si vrei sa il vinzi mai scump ii cam greu deoarece dezvoltatoru ofere la pret mai bun. Singura modalitate e sa astepti vreo 5 ani pana cresc preturile apoi sa il vinzi.

| Ushtria a răspuns:

Mai bine iti iei teren in Pipera, tragi un staul de tip Becali si il vinzi de 3 ori cat a facut laughing