| DenisaDeni11 a întrebat:

Buna,dragilor.
Intrebari pentru cine are intr-adevar cunostinte.
De ce anume am nevoie pentru a avea un magazin online? Ce conditii trebuie sa indeplinesc?
Pot fi adminitratorul unei firme, daca nu am studii superioare?

Răspuns Câştigător
| seularts a răspuns:

1. Multi Bani!
2. Domeniu, Hosting, Site+Blog
3. Produsele in sine
4. Firma poti sa iti faci chiar si daca nu ai calcat vre-odata intr-o scoala, atat timp cat sti sa te semnezi si sa te exprimi coerent. Desigur, sa si achiti toate taxele necesare pentru a face Statul fericit ca esti o platitoare darnica
5. M-ai multi Bani! Pentru ca va trebui sa iti faci reclama, si crede-ma nu e deloc ieftin sa iti faci reclama online. Daca vrei sa iti creasca popularitatea rapid, fara 500-1000 de euro lunar doar in Marketing nu scapi.
7. Conturi pe toate site-urile de socializare
8. Rabdare cu majoritatea cientilor care vor incerca mereu sa iti faca manarii
9. Noroc la vanzari
10. O echipa de 1-2 oameni care sa se ocupe de partea de Blog si Social Media
11. M-ai sunt destule, insa nu sunt asa vitale ca cele 10 puncte mai de sus. Le vei invata pe parcurs happy

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poti vinde pe eMAG

| sierra1 a răspuns:

1 cod CAEN corespunzător
2 să deții domeniul (siteul) pentru a u avea litigii pentru drepturi de autor

... și mai las alți colegi de pe TPU să te mai ajute
Baftă din partea mea

| DenisaDeni11 explică (pentru sierra1):

Multumesc!

| sierra1 a răspuns (pentru DenisaDeni11):

Să fii iubită!

| HadesSs a răspuns:

Poti pune produse la vanzare fara firma, le pui pe okazii, olx si eventual pe Facebook si nu te mai complici.

| DenisaDeni11 explică (pentru HadesSs):

Din cate stiu nu e chiar legal. Orice venit trebuie impozitat