| ImpOssibleTooForgeT a întrebat:

:*
E rau sa fi materialist/a? big grin
Funda si vot la totibatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| SAMM0603 a răspuns:

Cam da. e rau deoarece ranesti persoana de langa tine. Ea crezand ca tu o iubesti cum te iubeste si ea pe tine si cand colo... vrei doar banii.Nu e prea bine happy Oricat de tantalau ar fi el si nu-si da seama laughing Trebuie sa respectam si sentimentele celuilalt nu sa ne batem joc de ele happy DAR... Poti sta p langa o persoana asa incarcand sa o iubesti, sa te traduiesti si poate iese ceva. Nu sa stai doar pentru bani happy

15 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Daca tie iti plac, nu.

| George_1890 a răspuns:

Depinde ce fel de materialista esti. Daca iti place sa faci bani si sa-i cheltui pe ai tai, e chiar bine. Daca stai cu cineva doar pentru ca are masina sau bani, esti materialista. Si e foarte rau asta.

| pandadesignro a răspuns:

NU E RAU DELOC!
E BINE. (dar nu trebuie intrecuta masura cateodata)

| Siracuzia a răspuns:

Nu,nu e rau.

| florinmare89 a răspuns:

Nu stiu cam da si nu

| Fluffinator a răspuns:

In astfel de vremuri...nu este chiar raulaughing

| Ellliiii a răspuns:

Mai nu stiu undeori e rau dar in alte situatii e convenabill.

Toti suntem materialisti indiferent daca unuu zic ca nu...hai sa fim seriosi ca fara bani...nu stiu cat am rezista

Bine acum sunt 2 categorii Oamenii care sunt disperati fara bani si oameni carora le place sa cheltuiasca dar au o limita si nu sunt obsedati de bani

Acum depinde de caracterul fiecaruia.

| cryna a răspuns:

Uneori da dar din punctul meu de vedere nuwinking

| SatanaInIzmene a răspuns:

Vei arde in iad! Dracii vor juca ping-pong cu capul tau, ala care se gandeste doar la a profita de pe urma altora.E belea mare.

| nikol3 a răspuns:

Nu, nu este rau...in ziua de astazi este chiar foarte bine...

| ketanal a răspuns:

Incearca sa dai o definitie, pentru "materialist", si raspunsul ti-l gasesti singurica...

| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

Materialist/a daca esti, devi un pic egoista...

| ησℓσνє17мαяιι a răspuns:

Nu e rau thinking

da nici bine` nu e.sigh

din pacate sj mie mi se reprosjeaza mereu ca sunt materialista sj ca ma uit doar la masini, haine, motoare laughing

dar wtf`, ce rost are viata fara bani?laughingthinking
funda?=p~

| rainbow20 a răspuns:

Sa fii materialist are doua laturi(dupa parerea mea)

1. este bine sa fii realist si sa tii la bunurile tale
eu nu cred ca banii aduc fericirea dar o intretin
sa fim seriosi daca nu am avea nici un leu
am fi flamanzi
fara haine calduroase iarna
fara un adapost
fara un fir de ata
NU CRED CA DRAGOSTEA ne-aR MAI FI DE AJUNS CAND SUNTEM CU UN PAS IN GROAPA
2. pe de alta parte nu e bine sa iti doresti si mai mult si mai mult si mai mult...
nu spun sa nu avem teluri inalte ci sa nu fim orbiti de avutii si sa uitam ce este cel mai important pentru noi: familia, prieteni, timp liber iubire liniste (fiecare are propria viziune in ceea ce priveste fericirea)
DAR PT TOTI CRED CA VIATA ESTE CEA MAI IMPORTANTA
ganditi-va ca aveti toti banii din lume
apoi va imbolnaviti brusc
iar banii nu va pot salva VIATA
si atunci te gandesti daca toti acesti bani/bunuri sau mai stiu eu ce avutii te`au facut un om mai bun te`au facut sa te gandesti la ziua de maine te`au facut sa te bucuri de clipe care pareau atat de neimportante
iar acum totul se duce pe apa sambetei

in concluzie

Traiti frumos! Aveti grija sa fiti materialisti cu limite bine stabilite! Va doresc sa iubiti si sa fiti iubiti!

| DianaScorpio a răspuns:

Intr-o anumita masura e bine, dar sa fie cu masura. In toate exista o limita.