| byapiki a întrebat:

Eu vreau sa imi cumpar un telefon nou. Parintii mei nu vor sa imi dea bani si sunt nevoita sa strang singura bani. Aveti idee cum as putea sa strang bani avand in verere ca am 14 ani?

11 răspunsuri:
| AdiAdrian1995 a răspuns:

Cand mergi in oras strici jumatate din bani restul punandu-i la pariuri

| TheMetal a răspuns:

Convinge-i sa-ti dea alocatia. Le spui ca pentru scoala sau ceva de genu. ceva care sa ii motiveze sa ti-o dea. Dupa care ii prinzi in toane bune si le zici ca tu de fapt ai vrea sa iti cumperi un telefon. (la mine merge). Sau roaga-ti bunicii, ei tot timpul dau bani la nepoti. happy

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns:

Pokerlaughing) nu stiu mergi pe la bunici, fa ceva treaba viziteaza rudele ca sigur iti iese ceva

| jonahmeans1024 a răspuns:

Ce stii sa faci? sunt site-uri online care te platesc sa le faci diferite chestii.
Ai incercat la rude?

| byapiki explică (pentru jonahmeans1024):

Ce fel de site-uri?

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns (pentru byapiki):

Sa faci dessing-uri pentru site sau diferite chestii sa faci un site

| jonahmeans1024 a răspuns (pentru byapiki):

Sunt mai multe tipuri:
Payed To Click: Sunt site-uri unde trebuie sa dai click pe reclame si primesti pentru fiecare cate 0.001$
Free offers Sites: aici poti alege intre a castiga bani si a-ti alege gadget-ul de acolo(o recomand) Am primit o consola de jocuri video in valoare de 1100lei doar convingand prietenii sa se logheze de pe link-ul meu. Daca esti interesata iti voi da ID-ul meu de messenger

| totastept a răspuns:

Cand iesi cu prietenii cere cativa bani de la parinti si in loc sa ii cheltui ii pastrezi...succeswinking

| lydiaioana a răspuns:

Wow. pai in vedere ca ai doar 14 ani. nu stiu ce sa zic. adica ai putea sa ii ajuti pe vecini cu treburile casnice contra'cost. sau sa plimbi catelusi thinking ai putea sa te angajezi la un magazin de cartier thinking poate te lasa sa muncesti. sau sa faci diferite bratarele din alea impletite, "bratarile prieteniei" sau orice accesoriu de genul si sa il vinzi. sau ai putea, impreuna cu un prieten/o prietena sa faci un stand de limonada, pe unde stii ca trec masini multe si este zona populata. dar mai intai sa ii intrebi si pe parinti daca sunt de acord. alte idei chiar nu mai am. succes:*

| diaflor a răspuns:

Alocatie sau fa servicii contracost..ptr ai tai ..sau vorbeste cu bunicii.La mine merge :X

| nestlesprite a răspuns:

E greu sa lucrezi la varsta asta din bani de pachetel