| Balint_Adriana_1973 a întrebat:

Buna, exista persoane care m-ar putea ajuta sa investesc banii intr-o afacere profitabila? Adica sa imi creez idee de afacere? O fima care se ocupa cu asa ceva?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista asemenea persoane, cat si firme de consilieri.
Ideea este ca, chiar si marii artisti sau sportivi de renume mondiala au in spatele lor semenea consultanti, care se ocupa cu partea de "afacere".
Un astfel de consilier are comisioane insemnate (deseori pana la 40% din venitul realizat. Procentul negociat este stimulentul managerului, el avand interesul sa castige cat mai mult (in bani), iar clientul si mai mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ceea ce vrei tu, sunt oameni specializati care iti pot da sfaturi, se cheama CONSILIERII FINANCIARI
Cauta unul in zona ta un asemenea consilier si fa-ti programare pentru o consultatie financiara.