| Nimeni20192018 a întrebat:

Firmele de construcții realizează si construcții de piatra naturală?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca faci comanda da. gen pentru casa dar la blocuri e proportie mica pentru ca sant alte materiale folosite

Bula
| Bula a răspuns:

Da, exista, care au mesteri sculptori in piatra.
Te poti interesa dupa asemenea mesteri in zona carierelor de piatra folosita in constructie.
De asemenea, asemenea mesteri gasesti si la firmele care se ocupa cu monumente funerare.

| darrio2007 a răspuns:

Nu toate.

| Nimeni20192018 explică (pentru darrio2007):

Nu toate! Dar exista? Macar una in tara?

| darrio2007 a răspuns (pentru Nimeni20192018):

Posibil sa existe dar trebuie sa cauti acea firma care executa asa ceva, prin zona in care locuiesti. Nu-ti pot recomanda o firma anume. Nu cred ca ti-ar conveni sa aduci o firma din celalalt capat al tarii, că te costă.

| darrio2007 a răspuns (pentru Nimeni20192018):

In mod sigur există.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ăia care fac crucile in cimitir? laughing

| alina2k18 a răspuns:

Da, dar le trebuie mesteri care stiu sa lucreze in piatra naturala. Ca nu e acelasi lucru sa lucrezi cu marmura, granit, travertin, calcar etc fata de gresie si faiantawinking
Manopera e multttt mai scumpa la piatra naturala.
Cere poze cu lucrarile efectuate, nu merge pe incredere la asa ceva.