| raulihno a întrebat:

Buna, in legatura cu leasingul auto, ce vechime poate avea un autoturism? As vrea sa iau o masina rulata in leasing, nu sunt adeptul la masina noua la km 0 mai bine putin rulata si la un pret considerabil mai mic. Cam cati ani vechime poate avea o masina pentru a o cumpara prin leasing?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Leasing se oferă la mașini noi.

| Sofer a răspuns:

La masini noi asta. Dar cred ca si la sh merge sa iei credit si sa platesti rata.

| Digikey a răspuns:

Depinde de societatea de leasing, dar am vazut oferte de leasing si pentru masini care au 6 ani.