| Abracadabra1122 a întrebat:

Buna, iti gasesti greu un loc de munca dupa ce termini ase/Marketing? E o facultate care merita sa fie facuta? Sau in final ramai doar cu diploma si sunt sanse minime sa te angajezi repede si pe un salariu decent (de ex cum e la drept cu avocatii, judecătorii etc.)
De asemnea as aprecia daca mi-ati lasa si cateva materii la care se sustin examene in perioada sesiunii.
* Nu vreau sa-mi dati link-uri sau răspunsuri de gen cauta acolo gasesti acolo etc. Si la fel daca nu aveti nicio treaba cu ase-ul si nu stiti cum sta treaba, nu va dati doar cu parerea. Va pierdeți si imi pierdeti timpul si mie.
Multumesc

2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

M. era destul de greu si inainte, si salarii nu foarte mari. Trebuia sa fii extrem, extrem de creativ ca sa castigi bine. Si se muncea mult, aveam langa mine o agentia de publicitate, ii tinea p-aia cate 10-12 ore la birou, ii chema si-n weekend cand aveau evenimente. Daca ai aptitudini antreprenoriale, reusesti, in sensul ca iti deschizi propria agentie si castigi proiecte. Numai ca de cand cu pandemia, vanzarile de publicitate au scazut cu 80%, nu se mai tin samplinguri in marketuri, a scazut consumul, se folosesc reclame vechi din alti ani, ca sa nu dea bani pe altele noi, deci n-ai un viitor prea stralucit. Adica mai bine e sa te faci: avocat, notar, dentist, doctor, inginer, IT-st (the best)

| Sonia822 a răspuns (pentru Sonia822):

A, am uitat de evenimente..nu se mai tin evenimente, si nici nu se vor mai tine, deci e grav