| aly2013 a întrebat:

Ma intereseaza sa raspunda doar cei care stiu, unde dau salarii mai bune la magazine mari gen : carrefour, kaufland, auchan... etc.
Si daca nu am mai lucrat niciodata intr-un magazin, pe ce post as putea opta? Sunt femeie, deci nu munca de barbat. Poate imi povestiti din propria experienta. Multumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Ținand cont că ai enumerat lanțuri de magazine mari, salariile sunt aproximativ egale. Mai ales acum că salariul minim a crescut, te alegi cu 1600/1700 lei in mana. Probabil te vor trimite sa faci cursuri de casier, asta in cazul in care dorești să aplici pentru postul de casier. Pt depozit sau sala, nu ai nevoie.

Ai putea opta pentru vânzătoare la magazine mai mici, buticuri, plafare, și de ce nu, agent de vânzări la companii de telefonie.

Succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu dezinforma.
Salariile sunt același, brutul a crescut, netul nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minimul pe economie.
Acum două zile am primit salariul de la Auchan. 1280 RON. Într-adevăr, nu am vechime, dar.
Cât despre posturi: Lucrător comercial, casier.