| Girly97 a întrebat:

Mi-am facut primul cont bancar la BT pe 29 august iar luni mi-am ridicat cardul Visa Electron. Intrebarea este: daca de exemplu cand cumpar ceva accepta doar Visa si nu Visa Electron, se poate folosi cardul sau trebuie sa cer emiterea unui card Visa pe care sa il folosesc separat?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Era mai bine daca-ti luai un card de cumparaturi. Alea au si plata in rate egale fara dobanda. Poti cumpara cu orice card dar ai dobanda daca ai descoperire de cont. Daca sunt banii tai n-ai probleme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara panica, toti comerciantii din Europa iti vor accepta Visa electron fara probleme

| Girly97 explică (pentru suntserios):

Ma refer la cazurile in care de exemplu se poate plati doar cu Visa si eu am Visa Electron...

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Stai linistit. Se accepta tote tipurile de carduri, oriunde.