| IONY81 a întrebat:

Mi-am făcut un cont pe Netflix si zicea ca prim luna e gratis însă mi-a tras 50 lei acum... cum fac să imi recuperez banii? Vreau sa închid si contul. De cateva minute l-am făcut

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai e oferta aia tocma din cauza celor care își fac abonament numa pentru luna gratis + multe conturi aceeași persoană ca să ia avantaju ăsta. aia e, ai plătit o lună, profită de abonament și gata, nu e ca și cum ți-a luat câteva milioane...

suntserios
| suntserios a răspuns:

De cateva luni bune nu mai ofera gratuit. Nu mai ai ce face acum, iti folosesti o luna daca l ai platit si aia e

| Werrich a răspuns:

Din martie 2020 nu mai ofera luna gratis ca toti isi faceau e-mail-uri noi si pacalea Netflix.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Ne pare rău să auzim că ai plătit abonamentul pe o lună, crezând că va fi gratis. Programul în care Netflix oferă prima lună gratuit de utilizare a platformei nu mai este disponibil în România: https://help.netflix.com/ro/node/16282/ro

Cel mai probabil banii nu îți vor fi returnați. Poți încerca totuși, înainte să îți închizi contul, să îi contactezi pe cei de la Relații cu clienții Netflix și să le prezinți situația ta. Găsești aici, în dreapta jos, mai multe modalități de a-i contacta: https://help.netflix.com/ro

Aici găsești informații despre Anularea contului: https://help.netflix.com/ro/node/407 Chiar dacă îl anulezi, vei putea să folosești platforma pentru perioada pentru care deja ai plătit.

| Depoka a răspuns:

Recent am aflat că Netflix nu mai acordă acea primă lună gratuită, iar referitor la bani, ei bine, cred ca nu ti-i mai poti recupera. Te folosești de el aceasta luna si după, îți închizi contul.