| DANIEL1399 a întrebat:

Buna
Mi am facut un magazin online pe shopify si am schimbat preturile din lei in dolari dar faza e ca toate produsele pe care le aveam au ramas la acelasi pret doar ca in dolari
De ex un produs de 5 lei a ramas la 5 dolari

1 răspuns:
| UnTipMisto a răspuns:

De exemplu tu nu ai făcut conversie, ai schimbat doar moneda. Nu știu daca acest script știe sa afișeze pret in mai multe monede. Unele știu conversie si le dai factorul de paritate si iti calculează. La tine doar s-a schimbat extensia in RON...