| gabi659 a întrebat:

Buna, mi-am luat o masina recent si nu am bani de benzina, ce pot face sa castig si eu ceva? M-am gandit sa imi deschid o mica ferma. Multumesc

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Schimba-ti masina pe unul diesel (de generatie mai veche), care poate folosi ULEI de floarea soarelui, uzat si filtrat!
Daca aduni uleiul folosit la restaurante, poti circula gratuit, te va costa doar intretinerera masinii.winking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vinde masina
ca nu vad cum ai putea sa iti deschizi ferma cand nu ai bani de benzina la o masina.

| sierra1 a răspuns:

Vinde ceva: roata de rezervă, un scaun, un rinichi,...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde să deschizi o mică fermă? Ai pământ la țară?

| Freya1 a răspuns:

Dar de mers la munca ce zici? Ca mai nou toți sunteți afaceriști.

| johnnny123 a răspuns:

Când ți-ai luat mașina nu știai că merge cu benzină iar benzina costă bani? Și ferma cu ce o deschizi dacă nu ai bani nici de benzină?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei, îți cedez ferma mea din "farmville 2 :country escape". laughing

| 120bulevard a răspuns:

Tari glumele, nu vrei sa te duci la iUmor? Poate castigi premiul si ai bani sa-ti bagi si benzina

| nukeyly a răspuns:

Daca vrei bani trebuie sa faci ceva si daca nu dai din aripi nu se intampla nimic. Altu are un lac de benzina cu pesti da nu are masina.

Intr-o biserica erau 100 de preoti si s-a ars un bec la 10 seara, atunci toti preotii au inceput sa se roage puternic la GOD sa porneasca lumina, dupa multe ore de intuneric, 1 preot a schimbat becul ars si-a venit lumina.
Deci 49 de preoti il ispiteau pe GOD si doar unu a dat din aripi.

| MonsterBiker a răspuns:

Bani de benzină mai găsești, așa că ai putea începe să fi intermediar agricol, cumperi de la sat la un preț și îl vinzi la piață la vânzătorii care au atestat.
Trebuie să afli exact prețurile, ca să nu dai faliment la prima încercare, e greu să găsești oameni dispuși să lucreze grădina pentru a vinde din grădină, ei de obicei sunt dispuși să lucreze doar pentru consum propriu, poate îi convingi tu că ar putea face și ceva bani lichizi.