| Anonimaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Bună, nu știu dacă mă încadrez chiar în această categorie, însă aș avea nevoie de niște răspunsuri clare și sincere, fără mișto-uri sau bătăi de joc din partea voastră (vă dau și fundiță). Am nevoie de ajutorul vostru.
Aveți idee cam care ar fi prețurile la mâncare în orașul Birmingham din Anglia, și cam câți bani ar trebui să pun deoparte pentru mâncare pentru primele 2 luni, maxim 3 pentru a mă descurca până îmi voi găsi un job acolo?
Vă mulțumimesc din toată inima și vă sunt recunoscătoare.

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Depinde unde mananci. Preturile din supermarket sunt cam cu 20% mai mari decat aici, desi unele produse sunt chiar mai ieftine.

Daca vrei sa mananci in oras, situatia se schimba radical. In sensul ca te va costa 20 de lire o masa. Chiar si la un bar de cartier costa 6 lire un pahar de bere.