| Black13LoL a întrebat:

Bună, o întrebare în legătură cu locurile de munca, tocmai ce m-am angajat la glovo, dar am o norma de 2/h pe zi, de asemenea, în paralel am găsit un job full Time care ma tentează, puteți sa îmi dați ceva informații? Sunt nou în asta, știu ca limita ii de 48 ore pe săptămână, ceea ce ar însemna că la un job full Time ar fi 40 ore pe săptămână + 8 ore la glovo săptămânal, altceva nu am idee, cer ajutor și cunoscători despre joburi, gen 2 joburi deodată.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vrei să faci bani? tragi, muncești de-ți sar capacele - așa funcționează

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai nevoie și de odihnă, altfel te îmbolnăvești.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Pai ce raspunsuri ai dori? Daca iti doresti sa ai doua job-uri, sa faci bani, le poti avea pe amandoua deodata. Altii isi doresc o astfel de oportunitate.
Eu cred ca este foarte bine ca in tinerete sa ne preocupe castigul banului, gestionarea lor, acumularea lor... Ca mai apoi sa nu ne trezim in fundul gol si sa ajungem sa facem imprumuturi bancare si sa stam de voie, de nevoie, la un job, ca sa putem platii rata / ratele.

| Sophieka a răspuns:

In concluzie, e bine si te felicit daca vei avea doua servicii.

| Black13LoL explică (pentru Sophieka):

Ma interesează chestia asta cu orele, ținând cont ca sunt full Time într-o parte, iar dincolo doar 2 ore, dar as vrea și dincolo mai mult, măcar 4 ore pe zi, astfel sa fac o norma de 12 pe zi, ca timp am, munca nu o consider grea, parca as trage de un ban în plus.

| Sophieka a răspuns (pentru Black13LoL):

Buna

Inteleg si te felicit pentru modul de gandire. Acest lucru il poti stabilii cu angajatorul tau de la Glovo.
Banuiesc ca ai dat un interviu.
Stii ce ma gandesc, incepe cu programul de 2 ore, ia-ti si serviciul de 8 ore, vezi cum iti este, daca consideri ca esti apt sa mai tragi inca 2 ore in plus, adica 12 de munca, + alte 1-3 ore din zi pentru faptul ca te trezesti sa te pregatesti de servicii, te igienizezi, iti pregatesti mancare etc, si apoi durata pana ajungi acasa.
Apoi daca tu simti ca poti face 12 ore de munca, adica 4 ore la Glovo si 8 ore dincolo, atunci ii vei spune (fara rusine si timiditate) angajatorului tau faptul ca tu ti-ai mai luat un job de 8 ore, si iti doresti sa lucrezi mai mult cu Glovo, la 4 ore / zi, ca sa castigi mai mult.