| Maria_Denisa_2000_nfWp a întrebat:

Buna, oare imi zice va rog cineva dacă la banca o sa ma găsească cum nu am plătit un abonament de la Orange!? Acuma vreo 3-4 ani am avut un abonament si nu l-am mai plătit ca mi-au pus câțiva bani in plus si chestii! As vrea sa optez pentru un credit cu prima casa, dar mi-e frica sa nu am găsească cum nu am plătit acel abonament!
Doamna de la banca a spus că nu au nici o treaba Cu Orange, dar as vrea sa va cer niște păreri! Tin sa mentionez ca la RaiffasenBank, nu stiu daca conteaza! Va multumesc frumos!
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind cei de la Orange te vor cauta ca sa plătesti datoria, banca nu are treaba cu Orange, pentru a obtine un credit de la banca trebuie sa ai serviciu, si salariu mare, lor le trebuiesc acte de la locul tau de munca actual, daca nu ai servici si nu aduci acte de la angajator nu vei obtine credit.

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-ti cont aici si verifica: https://bit.ly/3tRrD12 Prima verificare este gratuita.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu trebuia sa platesti la Orange datoria ca asa cum ai facut cu Orange asa vei face si la banca nu vei plătii, doar ca banca i ti va lua casa in care stai ca la banca pentru credit girezi apartamentul, nu dai banul la banca te scot ei in strada.

| Maria_Denisa_2000_nfWp explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu ca nu îi același lucru, si normal ca o sa plătesc la banca! la Orange erau alte treburi! Multumesc frumos

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă

| sierra1 a răspuns:

Există o bază de date cu impostori d-ășit ca tine! Nu o să-ți dea sau o să-ți ceară dobândă mai mare. Și e corect așa!

ps - plătește-ți măcar acu, datoriile

| Maria_Denisa_2000_nfWp explică (pentru sierra1):

Lasă să existe ca trebuie sa mai fie si oameni de ăștia! Nu numa oameni corecți ca si tine! Dacă nu sti nu vb asa îi cel mai bine, decat raspunsul tau mai bine treceai mai departe! Si lasa sa imi ceara dobanzi ca eu le plătesc, nu tu!
PS! Dacă nu o sa mai plătesc tot e treaba mea ca nu o sa te caut pe tine ca sa ma întreti sau sa ma ti în casă!
Multumesc frumos pentru raspuns si ca ti ai luat 2 min sa imi răspunzi!?

| sierra1 a răspuns (pentru Maria_Denisa_2000_nfWp):

"Lasă să existe ca trebuie sa mai fie si oameni de ăștia! "

adică tu-ți faci singură reclamă in calitate de țepar, hai, ne lași?

| Maria_Denisa_2000_nfWp explică (pentru sierra1):

Mai omule hai plimba ursul De aici, ca nu mai am ce vb cu tine! Tu nu ai de unde sa ști cum s-au intamplat lucrurile! Vezi-ti de viata ta,! Nu iti pasa tie dacă is țepar sau nu! Good bye

| Catrice a răspuns:

Precis ești deja trecut la rău platnici și nu-ți da nimeni credit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa te gaseasca pana la urma si o sa ai de platit mii de euro cu exexutare silita. Noroc

| Dintrebare a răspuns:

Depinde despre cati bani este vorba. Pentru recuperarea de sume mici, Orange lucreaza cu o firma de recuperari de creante care trimit din cand in cand somatii si incearca sa te intimideze ca sa platesti. Stiu sigur asta pentru ca o firma la care am lucrat a avut o neintelegere cu compania si tot primeau in posta somatii din alea. Dar nu au nicio finalitate. Daca nu platesti o sa te tot bombardeze cu hartii. Doar daca e vorba de o suma mare pe care le-o datorezi si li merita sa faca o actiune in instanta, o sa figurezi pe la banci etc.

| Maria_Denisa_2000_nfWp explică (pentru Dintrebare):

Stiu,ca mia tot venit hârtii, nu este vorba de o sumă mare doar ca mi-au tot pus sume mai mari si nu am mai plătit abonamentul! Multumesc frumos

| Dintrebare a răspuns (pentru Maria_Denisa_2000_nfWp):

Daca te hotarasti sa platesti, vireaza-le in cont doar suma initiala, fara penalitatile de intarziere.