| anuta1992 a întrebat:

Buna!
Peste cateva luni as vrea sa deschid o afacere. Ma gandeam la un magazin, dar in zona mea sunt deja 4 (alimentare) zona fiind un sat.
Locul da spre sosea, posibilitatea de clienti este mai ridicata.
Nu vreau un simplu magazin, dar si o terasa, spatiul este foarte mare. Ceva care sa atraga. As vrea ca pe timp de vara sa mearga terasa dar iarna, sa am si ceva langa, izolat, inchis. Ma gandeam sa fie aduse mese de biliard sau nu stiu. Pe voi ce v-ar atrage sa vedeti? E boring o simpla terasa si un televizor..cam peste tot este la fel?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Deschide-ți jocuri de noroc sau o cârciumă (un bar), fiindcă bețivani sunt peste tot.
Cu berea în mână, ori cu un păhărel de pălincă, îi vei vedea de dimineață până seara, ieșind la o mică bârfă.
Mie nu mi-ar plăcea, dar e ceea ce atrage clienții și aduce profit sigur. Îți vei asuma și nîște responsabilități, fiindcă nu va fi doar... liniște.

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

De ce te înghesui alături de alte 4 bodegi, când în jurul tău la maxim o oră de mers cu mașina nu există mai mult de 1-2 bodegi, magazine? Este mai comod acasă cu profit mai mic sau să pleci în altă parte, cu un profit mai mare.
Iar dacă vrei magazin caută să cumperi produse de marcă a unui hipermarket ca să ai profit, chiar de la depozitul lor, dacă se poate.

| Țoglă a răspuns:

O cârciumă unde să ai și o masă de biliard și pingpong.