| anonim_4396 a întrebat:

Provident îţi acorda o sumă de bani daca ai 19 ani si nu ai un loc de muncă?

Daca nu atunci ce banca iti poate oferi?(împrumuta o suma de bani)?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu primesti nimic fara sa ai un venit salarial

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici banca, nici providentul

| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

La negru, nu este o sursă de venit pe care să o poată lua în calcul Provident.
Nu ai nici o dovadă, iar în cazul că dta nu restitui împrumutul nu te pot da în judecată ca să ia banii de la sursa ta de venit.
Rămâne să faci economii.

| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Și ce îmi scrii mie?

| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Scuze am scris pentru ea, sper să citească.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai venit, nu este bancă care să îți dea bani, din câte știu eu.
Provident îți dă bani cu dobândă mare pe care trebuie să îi achiți în rateesăptămânale, vine acasă acasă agentul să îi încaseze.
De unde îi dai înapoi?
Dacă ei ar da la toată lumea, fără garanția că îi pot primi înapoi, adică o sursă de venit, ar da faliment rapid.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru sadrian46):

Am sursă de venit. Însă nu am loc de muncă cu carte de muncă.
Pot spune la negru.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt instituții de credit IFN care acordă bani fără adeverință de venit, dacă garantezi înprumutul cu o ipotecă imobiliară.
Astfel, dacă nu plătești ratele la timp, sau nu plătești deloc, ești de acord ca ei să îți ia casa, să o vândă la licitație și să își recupereze banii.

| Catrice a răspuns:

Nimeni!
Nu muncești = nu ai bani.
Nu și bani = nu ai de unde plăti ratele.

Sau muncești ceva la negru?!

| Iote a răspuns:

Daca nu ai loc de munca, un venit sigur, nici o Banca nu iti acorda imprumut.
Nici Providentul. Dar s-ar putea sa te pacaleasca sa girezi cu locuinta si sa ramai fara casa. Nu te incurca cu ei.
Cel mai bine ar fi sa te angajezi.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Mulţumesc.

| IIIshaneIII a răspuns:

19 ani ai, de ce vrei sa te imprumuti, nu poti sta si tu pe carca parintilor ca toti,, copii,, pana ati gasesti de lucru?