| RandomQuestionsAndAnswers a întrebat:

se poate face card pentru alocatie?

7 răspunsuri:
| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru Jipa95):

SUMELE POT FI PRIMITE DE:
· Unul dintre parinţi copilului, pe baza acordului acestora
· Tutore, curator, persoana căreia i-a fost dat în plasament familial copilul sau încredinţat spre creştere şi educare, în condiţiile legii
· Titularul, după împlinirea vârstei de 14 ani, cu încuviinţarea persoanei care îl reprezintă legal
· Persoana care are copilul în plasament de urgenţă sau în adopţie
De la 14 ani se poate face card sau cum? big grin

| SweetMinion a răspuns:

Da.

| AlicEcila a răspuns:

Da, eu am card la alocatie si o pot lua oricand de la C.E.C. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru AlicEcila):

Si de la ce varsta se poate face acest card?

| NewBest a răspuns (pentru RandomQuestionsAndAnswers):

Cred ca daca faci pe numele tutorelui cardul, de la orice varsta. Altfel, doar de la 14 ani poate avea copilul card.

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru NewBest):

Si cardul se poate face fara instiintarea parintilor daca copilul are 14 ani? Cred ca nu...