| mleonte81 a întrebat:

Se poate sa faci armata si sa primesti bani in shimb? Daca da pentru cat timp/ce suma de bani ti-ar revenii lunar si ce conditii trebuie sa indeplinesti?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Banuiesc ca chiar asa se si face acum. trebuie sa mergi sa te interesezi personal. plata se face dupa ce devii angajat al mapn si nu cred ca te plateste sa faci stagiul militar. poate au ati utilizatori mai multe detalii, insa eu nu ma iau dupa nimeni, verific personal.
nu cred ca faci o avere, in plus pe timp de pave stai ani in concediu.

http://www.mapn.ro/legislatie/l446/L446.pdf

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Da si ca simplu soldat, daca vrei sa faci cerere sa te inrolezi, beneficiezi de o solda, cred ca in valoare de 2-300 de lei lunar. Dupa perioada de instruire, de un an cred, poti face scoala de gradati si beneficiezi de salar.In plus in armata iesi mai repede la pensie, un an de munca se pun doi ani la socoteala.