| Morello_Cristian_1998 a întrebat:

Buna seara, am 13 ani si jumatate si vreau sa imi fac un card pentru Youtube si cumparaturi online de pe site uri din europa si china dar vreau sa stiu daca pot sa imi fac card fara sa fie parintii mei de fata sau daca pot sa imi fac online cardul! Dau funda pentru cel mai buna raspuns

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sa-ti faci nici un card pana dupa 14 ani, atunci cand ai carte de identitate si numai impreuna cu un parinte.

| Morello_Cristian_1998 explică (pentru Ioandelasal):

Da, dar daca fac cardul pe numele bunicii?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Morello_Cristian_1998):

Nu tu faci cardul pe numele bunicii, bunica trebuie sa mearga la banca si sa solicite un card.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU poti!
Pana la implinirea varstei de 18 ani, nu ai cum sa-ti faci cont pe site-uri internationale si nici cum sa platesti.
Poate face un parinte de-al tau sis a te lasa sa cumepri sau vinzi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici macar cu parintii de fata nu poti sa iti faci card inainte de 14 ani.

La 14 ani, cu parintii de manuta o sa iti poti face si card