| IHateMath71 a întrebat:

Buna seara, am o intrebare, ca si apicultor acumulezi vechime pentru pensie?

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Numai daca iti platesti singur toate "darile" (fond de pensii, cas, etc). Intereseaza-te la Casa de pensii, ca se poate.

| laeimbrea a răspuns:

Salut, ca sa primesti pensie trebuie ori sa fi angajat (acolo iti plăteste patronul dările către stat) ori sa iti plătești tu singur din mana.

Dacă nu ești angajat cu carte de muncă și nici nu îți plătești tu, nu o sa primesti pensie orice ar fi.