| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am o mare problema si as vrea sa-mi dati un sfat. Am nevoie de bani si as vrea sa fac un credit, lucrez de cateva zile nu am apartament, masina sau girant. Ar fi o solutie buna sa iau un credit cu o firma de pe internet ( recomandare ) sau de la banca?

Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

Daca poti sa traiesti fara credit, fa orice ca sa ramai asa.

Daca poti sa te imprumuti de la rude/prieteni, fa asta intai. Si ai grija sa platesti inapoi ce ai luat.

Niciodata sa nu te imprumuti de la IFN-uri sau camatari (acelasi lucru), pentru ca astia te vor jefui si vei ajunge sapa de lemn.

Dar din nou, mai bine mananci salam cu soia decat sa faci credit.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se acorda credite bancare sau de orice natura, daca nu ai minim 12 luni lucrate undeva.

| aimullah123 a răspuns:

La intrebarea asta nu iti poate da oricine un raspuns bun pentru tine. Iti recomand sa mergi la un psiholog bun si te va ajuta sa iei o decizie foarte buna. Cu siguranta vei fi multumit de ceea ce iti va spune.