| Maya_Dakota_1996 a întrebat:

Am si eu o intrebare la care as vrea sa se raspunda cat mai repede cu putinta, va rog. Un prieten care locuieste in Germania vrea sa imi trimita niste bani prin Western Union. As putea primii banii pe numele meu si sa ma duc sa ii ridic eu de la un punct Western Unio, cu buletinul? Pentru ca am 16 ani si nu stiu daca pot face asta. Va rog sa raspunda lumea care stie sigur cum stau lucrurile. Multumesc anticipat. Dau funda raspunsului util.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti merge sa-i ridici, cu cartea de identitate.

| Maya_Dakota_1996 explică (pentru Ioandelasal):

Am intrebat diferite persoane, iar unele spun ca nu se poate. De aceea am intrebat. Nu este vreo problema, nu? Adica nu conteaza varsta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Maya_Dakota_1996):

Conteaza ca varsta sa nu fie sub 14 ani.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iti trebuie si codul depunerii la ridicarea banilor si eventual sa stii si suma, ti-l comunica deponentul.

| Maya_Dakota_1996 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Imi trebuiesc mai multe date: Tara de unde suntr trimisi banii, numele celui care mi-a trimis banii, suma care mi-a fost trimisa si sa am buletinul. Daca am tot si stiu tot, pot ridica banii fara nicio problema, chiar daca am 16?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Maya_Dakota_1996):

Da, datele de care vorbesti, 16 ani si buletinul sunt suficiente.

| Maya_Dakota_1996 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Am fost si am intrebat si doamna de acolo a spus ca nu se poata daca nu ai 18 ani