| Andrei8637 a întrebat:

As dori sa inchiriez un microbuz pentru 20 de persoane o zi (Bucuresti-Brasov excursie). Este prima data cand fac asta si as vrea sa stiu ce documente am nevoie, pe langa factura.

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Cred sincer ca ai nevoie de permis de conducere pentru autobuz
care e diferit de ala de masina mica
altfel, in afara de, documentele masinii, si factura, nu prea mai vad ce, era un alt lucru daca transportai marfa (iti trebuia nustiuce hartie cum ca nu e marfa furata sau ceva de genul asta, si iti trebuia si daca practic iti mutai lucrurile personale, ca te-ai mutat in alt oras)
insa imi dau cu presupusul, nu stiu nimic sigur, TOTUSI, sfatul urmator e sigur folositor:

intreaba la firma de la care inchiriezi microbuzul, sunt SIGUR ca aia stiu tot cu varf si indesat, ca doar le freaca zilnic!

daca totusi nu ai success cu asta sau chiar vrei sa suflii in iaurt, atunci du-te la cea mai apropiata sectie de politie, sunt sigur ca o sa isi rupa 5 minute din timpul lor sa te ajute cu asa o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai factura ti-o face soferu.
Te duci la o agentie de turism sau la autogara de la voi, si iei numele companiilor de autobuze, cauti pe net numar de contact, suni si le spui ca ai vrea sa inchiriezi un bus de la pana la pe data de.
Recomand sa sune un adult, daca esti copil si ti-ar putea trece in cap ca ai putea face tu asta.