| 333Maria333 a întrebat:

Caut de munca in Germania, in special in zona Frankfurt pe Main. Am gasit ceva anunturi pe internet pe situri romanesti cum, ca se cauta la fabrica de fistic, jucarii, biscuiti si altele.
Eu locuiesc in Italia, am lucrat in Germania un an de zile la mc donald’s. Stiu si inteleg cat de cat germana.
Acele anunturi ce sunt pe internet banuiesc ca sunt prin agentie, intrebarea mea este daca se poate contacta acele fabrici fara contact cu agentia avand in vedere ca eu sunt in Italia in acest moment.
Cineva ma poate ajuta? Sau cineva a mers in strainatate prin agentie?
Multumesc.
Sper ca am nimerit bine categoria happy

Răspuns Câştigător
| Ietam a răspuns:

Salut. Majoritatea anunturilor de pe net sunt tepe. Iti iau comision inainte de plecare si nu mai dai de ei, ori cer copii dupa acte si se folosesc de datele personale pentru diverse "smecherii", sau ajungi acolo si descoperi ca in loc de 8 ore lucrezi 12-14, in loc de 1800 salariu de fapt e 900 si tot asa. Deci parerea mea ce tine de anunturile de pe online-ul romanesc trebuie evitat