| DAS a întrebat:

Ce stiti despre afacerile cu ciuperci, sunt profitabile? Multumesc.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

@Das,
1. pierzi daca, nu ai experienta in cultivarea ciupercilor --- carti sau alte surse de info. sunt nenumarate dar, stii vorba aia : "practica ne omoara "!
2. exista concurenta pe piata si in acest domeniu dar, vei avea un start bun in aceasta afacere daca o "lipesti" de o alta pe care o ai de mai mult timp si pentru care ai deja o piata de desfacere formata, de care piata te poti folosi si pentru afacerea cu ciuperci. Oricum, eu iti doresc succes in tot ceea ce intreprinzi!

| Biencush a răspuns:

Din ce stiu eu, chiar sunt profitabile. E de ajuns sa ai un spatiu de pus la dispozitie pentru asta, in care sa asiguri umiditatea necesara, iar ciupercutele isi fac treaba linistite.
Apoi trebuie sa prinzi contracte cat mai repede, sa le poti culege si livra in timp util la destinatie, sa faci loc pentru alte culturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce ciuperci vrei sa comercializezi... daca nu sunt halucinogene nu cred ca e asa de profitabil ca piata e plina de ciuperci ^^

| pisioi a răspuns:

De obicei da. a aratat si odata la protv. eu zic ca da dar mai informeazate si tuwinkingfunda?

| Jeny1 a răspuns:

Da, sunt profitabile, poti sa folosesti un spatiu relativ mic, dar trebuie sa fii atent la miceliul pe care il cumperi.Si mai departe, daca ai avea productie mare, sa gasesti mai multi comercianti prin care sa vinzi.Succes!