| Berbecel_Razvan_1994 a întrebat:

Cu venitul minim pe economie si o varsta de peste 40 de ani, imi poate spune cineva care este suma cea mai mare ce poate fi imprumutata de la o banca? As avea nevoie de aproximativ 10000e

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana in 4000 euro pentru un credit de nevoi personale pe maxim 5 ani

| JackR a răspuns:

Fiecare banca are pe site un calculator de credite. Ai in vedere ca valoarea ratei lunare nu poate sa depaseasca o treime din venitul net lunar, adica vreo 400 lei.

Exemplu:
- la Banca Transilvania, poti lua un credit de 31000 lei (aprox. 6650 Euro), cu o rata lunara de 393 lei, pe o perioada de 10 ani.