| lary67boy a întrebat:

Lucrez in mapn și acum sunt Afganistan. As dori sa trimit niște bani acasa dar aici nu am nici o banca. Exista vreo posibilitate? Multumesc

8 răspunsuri:
| venividivici2017 a răspuns:

Poti folosi Transfer Go.Este o aplicatie.Nu ti se percepe comision, de exemplu trimiti euro, lire, sau altceva iar in tara banii transferati sunt in lei la cursul din ziua in care ai trimis.Eu recomand!

| Țoglă a răspuns:

Dacă banii sunt virtuali și nu-i ai în mână, instalează-ți Revolut.
Vei avea card și cont virtual în ce valută dorești.

| Iote a răspuns (pentru venividivici2017):

Ca sa poata folosi aplicatia, banii trebuie sa fie intr-un cont. Dar omul spune ca nu are nici o Banca in apropiere. Ce recomanzi?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Țoglă):

Si-i baga cu forta pe card? Cu patentul? Ca n-are nici o banca in Afganistan?

| gogu220 a răspuns:

Banii îi ai în buzunar sau în cont.

| darrio2007 a răspuns:

Si trebuia sa intrebi chiar aici? Sunt altii mai vechi pe acolo care stiu. Intreaba-i.

| Țoglă a răspuns (pentru Salontanul):

Data viitoare să citești înainte să răspunzi. Nu degeaba am început cu: "Dacă banii sunt virtuali și nu-i ai în mână,..."
El poate se referă la faptul că nu sunt bănci și nu poate face ordin de plată pentru banii din cont (online).
Se poate face topup direct cu cardul, fără a merge la bănci.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Țoglă):

Se vede ca citesti si nu intelegi! Omul are bani din misia din Afganistan si nu-i poate trimite acasa. Daca avea bani in banca (virtuali) sotia sau cineva din familie avea card sau era imputernicit pe contul lui si-i putea ridica din Romania.