| Gabitzu_Gabi_1992 a întrebat:

Mama mea lucreaza in Germania la un abator de carne, are carte de munca si un salariu de peste 1000 de Euro pe luna. Vreau sa stiu daca poate face rate in Romania la Altex! Funda

2 răspunsuri:
| moshulica a răspuns:

Un telefon la Altex te va lamuri deplin. Oricum, nu ti-ar ajunge un "da", ai avea nevoie de lamuriri privind modul de contractare a imprumutului. Ca toate magazinele care vand in rate, cred ca si Altex lucreaza cu o anumita banca partenera de la care incaseaza costul marfii urmand ca aceasta banca sa recupereze banii, cu dobanda aferenta, de la cumparator. Ca o parere personala, e preferabil sa aduni intai banii si sa nu apelezi la un credit care mareste pretul destul de mult (peste 30% pe an).

| Bunescu_Ionuț_1986 a răspuns:

Salut, Ionuț de la Altex. Pentru rate este nevoie ca un adult să aibă venituri în România. Poți afla mai multe detalii aici http://www.altex.ro/solutii-de-finantare/