| DraudeS a întrebat:

Mi-am deschis un cont PayPal, nu vrea sa-mi ia cardul, mi-a ramas efectiv doar contul lor. Intrebare, daca nu am card sau cont bancar bagat, ce suma poate suporta?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Trebuie sa ai un card Online: Visa, Mastercard, etc.
Si in cont trebuie sa ai in jur de 5Euro macar (23Ron).
La paypal iti ea acei bani si ii pune inapoi ca sa faca un fel de tranzactie sa vada merge contul sau nu.
Asta face iar daca nu are bani nu merge sa faca aceea tranzactie.

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Depinde de la ce bancă ai cardul. Și mie de la BT nu mi-a mers, apoi am făcut la BR (banca românească). Dar pentru a-ți valida cardul trebuie să ai pe el măcar 1.5$ pe care ți-i ia paypal și ți-i bagă după confirmare înapoi în contul de paypal.

Despre cum se activează îți vor spune cei de paypal. În principiu, după ce treci cardul, ei îți vor lua 1.5$ de pe card, tu trebuie să scoți de la bancomat sau bancă un ordin de plată (care ți-l dă gratuit) și să treci datele de la tranzacția de la paypal în contul de paypal unde cere verificarea cardului.

Sper că te-a ajutat, baftă, Adrian.