| bodyguardsmecher a întrebat:

Probabil toata lumea stie cele intamplate cu francul elvetian!
As dori sa va intreb, ce s-ar intampla daca as da acum Volksbank-ul in judecata, avand in vedere ca ei nu mai exista?
As putea cere ceva daune morale, sau nu merge?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

BT este continuatoarea Volksbank. Ar trebui sa intri in acea asociatie pentru procesul colectiv impotriva bancilor: http://www.economica.net/......19336.html
Eu am gasit acest grup pe Facebook: https://www.facebook.com/......412280109/

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru Salontanul):

Cunosc pe cineva care a luat 30.000 de euro ca sa isi cumpere Mercedes. Poate a dat si el in judecata Volksbank? laughing
Pai si daca lua in euro? Si ala a crescut.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Mai bine dai in judecata banca centrala din Elvetia happy Pai ce vina are Volksbank ca a crescu francul? Ce putea sa faca ca sa nu creasca? Contractele de creditare de la Volksbank sunt acum la Banca Transilvania.
Sa o luam logic. Daca luai imprumut de la mine 100.000 de franci era vina mea ca a crescut francul?

| AnthonyWhite a răspuns:

Si-au luat banii si au plecat ( iar banii cred ca ar inseamna cateva sute milioane bune )
e greu sa te lupti cu cei ce au mai multi bani ca tine ce pot angaja mai multi avocati decat tine ce pot lungi si plati demersurile la nesfarsit.
vorbeste cu un Avocat de incredere, nu oricine ce vrea sa iti ia banii.

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru AnthonyWhite):

Banca Transilvania ar fi plătit 600 mil. euro pentru Volksbank, potrivit unor surse citate de Ziarul Financiar, iar austriecii ar fi pierdut 1 miliard de euro în România

| AnthonyWhite a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Marfa!