| Lauralauratrusca a întrebat:

Buna seara,

Sper si astept raspunsurile voastre sincere legat de urmatoarea problema:
Lucrez in cadru unei firme de IT (din motive de siguranta nu voi da mai multe detalii despre firma) condusa de alti oameni decat de patronul firmei. eu sunt asistenta directorului de vanzari care face tot felul de mismasuri (respectiv incaseaza bani din prestari servicii pe care nu i declara legal, dar din acesti bani ii imparte cu directorul general, care nu este =repet- patronul societatii). Am dovezi ca se incaseaza acesti bani. Poate e egoism din partea mea, insa as vrea sa profit financiar de aceasta situatie. Ce credeti? ce sanse sunt?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce vrei tu se numeste santaj si e pedepsit de lege... la fel ce fac si ei.

| SkyPilot a răspuns:

Putem utiliza adrianb2000@outlook.com pentru corespondenta. Nu este numele meu real si nici adresa mea primara de email. As prefera sa ne pastram amandoi identitatea confidentiala.
Postez mesajul ca raspuns la o intrebare a ta mai veche ca sa-mi protejez adresa de email. Tu vei fi oricum notificata. Nu raspunde la acest mesaj ca sa pot sa il sterg mai tarziu. Astept un mesaj de la tine pe email (poti sa-ti faci un cont pe un nume fals) pentru a obtine adresa pe care vrei sa corespondam.
Nu voi mai putea sa-ti scriu astazi, in cam jumatate de ora am o obligatie de familie.

| BESTNICK a răspuns:

Fa-ti dovezi iar dupa aia sa incepa santajulwinking

| BESTNICK a răspuns:

Si vreo 97%din patroni firmelor fac asta, astfel nu ar mai fi bogati