| anonim_4396 a întrebat:

Sunt elev(major) si doresc sa primesc alocatia pe card(detin unul). Ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa depui o cerere in acest sens la Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau, indicand banca si codul IBAN al contului de card.

| 1918 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am auzit si alta varianta.
Sa depuna unul dintre parinti o cerere la secretariatul scolii.
Nu stiu ce sa cred happy

| BlaDe12345 a răspuns (pentru 1918):

O intrebi pe doamna de la secretariat, eu i-am dat ei o foaie cu codul IBAN al card-ului si imi venea pe card, nu a fost nevoie de nicio agentie, cerere, sau alte nebuneli.
E doar o alocatie pana la urma, atata agitatie pentru 80 de lei

| Ioandelasal a răspuns (pentru 1918):

Daca esti major tu trebuie sa faci cererea, se poate si prin secretariatul scolii.

| 1918 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Multumesc! E perfect asa.
O sa-ti ofer funda dupa ce rezolv laughing