| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, TPU! Tata in ultima vreme vrea sa faca un imprumut bancar pentru o casa, masina si bani pentru cheltuieli. S-a gandit la suma de 65.000 euro timp de 30 de ani. Are deja 48 de ani dar mai sunt eu fiul lui de 17 ani care dupa moartea lui tata sa ii preiau eu datoria la banca. Se poate face asa ceva si la ce banca cu dobanda mica? Imprumut sa fie in RON si rata sa fie pana in 1.700 lei. Multumesc! ( PS: Din imprumut sa plateasca inca o banca pe care o are de 4.000 euro )

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite ce am gasit
http://www.zf.ro/......e-14034151
http://www.zf.ro/......a-14023691
O zi buna sa ai:)

| KodrutZ a răspuns:

Casa, da. Masina si bani de cheltuieli, doar daca e TIMPIT. La Cec e dobinda cam cea mai mica din ce se pare, dar sa se limiteze la cit mai putin posibil. Daca nu face taxi/scoala de soferi, masina e moft. La fel si "banii de cheltuieli". Daca nu iti permiti sa lichidezi un nenorocit de 4000 EUR in citeva luni, te mai legi la cap cu aproape de 20 de ori pe atita? Ginditi, oameni buni, ginditi!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din 65.000 euro si casa si masina si chletuieli si alta rata?

mie imi da cam cu virgula.

treaba cu tine ca ai 17 ani si o sa preiei creditul e absolut irelevat. iar majoritatea bancilor cer ca varsta maxima sa vie 65 ani la teminarea creditului. La rata aia si la suma aia tatal tau va rembursa pana pe la vreo 80 si ceva de ani... asa ca slabe sanse

| neutrino a răspuns:

Intre dorinta si putinta este o mare diferenta. Planul vostru nu-l poate accepta nicio banca.